Öppettider

Bilförsäljning
Mån-fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00

Serviceverkstad
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Däck & Direktservice
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Skadeverkstad
Mån-fre: 07:00 – 16:00

Butiken
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Tanka och Tvätta
Transportgatan 11

Telefonnummer

Växel
010-129 3000

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson.

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt

En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen


BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerSkadecenterVerkstad ÖvrigtBildelarMarknadsplatsHertz

Magnus Jendland

Marknadschef 0431-898 20 magnus.jendland@bilmansson.se

Richard Demén Willaume

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 18 marcus.backstrom@bilmansson.se

Florent Alaj

Begagnatansvarig 0413-48 56 23 florent.alaj@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 19 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 23 niklas.nilsson@bilmansson.se

Carl Hoberg

Key Account Manager Volvo 0431-898 22 carl.hoberg@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-898 24 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-898 27 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-898 28 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Tim Petersson Åkesson

Personlig Servicetekniker 0431-898 74 tim.petersen@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-898 48 anders.magnusson@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-898 79 felix.hansson@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-898 73 david.andersson@bilmansson.se

Mathias Carlström

Personlig Servicetekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-898 68 fredrik.arnason@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 43 daniel.nilsson@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadesamordnare 0431-898 40 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-898 91

Bengt Nilsson

Skadecoach 0431-898 40 bengt.a.nilsson@bilmansson.se

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Linus Quist

Skadetekniker  

Johan Eriksson

Verkstadscoach   johan.eriksson@bilmansson.se

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare   patrik.bengtsson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach   jim.ljunggren@bilmansson.se

Lasse Klein

Bildelar 0431-898 72 lars.klein@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörscoach/ Bildelar 0431-898 62 sandra.pettersson@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-898 70 kjell.jonsson@bilmansson.se

Mikael Torstensson

Bildelssamordnare 0431-898 60 mikael.torstensson@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Micaela Svedin

Kundsupport 0431-89864 micaela.svedin@bilmansson.se

Jessica Melin

Hertz/butik 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Isac Troell

Hertz 0431-242 70 hertz.ap@bilmansson.se

Emma Sköld

mammaledig   hertz@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Stationsansvarig Hertz 0431-898 33 hertz@bilmansson.se
Sälj din bil

Bilens registreringsnummer

Bilens märke och modell

Bilens årsmodell

Bilens miltal

Bilens eventuella skador

Nästa

Skick på däck

Minst 4mm

Servicebok

Komplett servicebok

Dragkrok

Bilen har dragkrok

Vinterhjul

Bilen har vinterhjul
Nästa

Jag är intresserad av

Endast sälja min bil
Jag vill byta bil

Jag vill byta till

Skicka

Ditt Namn

Din E-post

Ditt Telefonnummer

Skicka
Tack!
Vi återkommer så fort vi kan.
Stäng