Öppettider

Bilförsäljning
Mån-Fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00

Stängt 1 maj

Sommaröppet v 25 - 32
Stängt söndagar

Serviceverkstad
Mån-Fre: 07:00 – 17:00

Däck & Direktservice
Mån-Fre: 08:00 – 17:00

Skadeverkstad
Mån-Fre: 07:00 – 16:00

Butiken
Mån-Fre: 08:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Telefonnummer

Växel
0431-898 00

Fax
0431-166 58

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.

En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt
BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtSkadecenterBildelarMarknadsplatsHertz

Magnus Jendland

Marknadschef 0431-898 20 magnus.jendland@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89818 marcus.backstrom@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-89819 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89823 niklas.nilsson@bilmansson.se

Carl Hoberg

Key Account Manager Volvo 0431-89822 carl.hoberg@bilmansson.se

Richard Demén Willaume

Säljare Renault/Daca/begagnat 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-89824 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-89827 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-89828 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-89843 fredrik.arnason@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-89873 david.andersson@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89879 felix.hansson@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89874 elias.hansson@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 76 daniel.nilsson@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-89848 anders.magnusson@bilmansson.se

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Jonas Borg

Akuttekniker 0431-898 68 jonas.borg@bilmansson.se

Mathias Carlström

Däck & Direkttekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadereglerare 0431-898 57 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-89891

Johan Eriksson

Verkstadscoach 0431-89878 johan.eriksson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach 0431-898 50 jim.ljunggren@bilmansson.se

Daniel Kjaer

Skadesamordnare 0431-89855 daniel.kjaer@bilmansson.se

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare 0431-898 00 patrik.bengtsson@bilmansson.se

Mikael Torstensson

Bildelssamordnare 0431-89860 mikael.torstensson@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-89870 kjell.jonsson@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörscoah/bildelar 0431-89862 sandra.pettersson@bilmansson.se

Lasse Klein

Bildelar 0431-89872 lars.klein@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Jessica Melin

Butik/bildelar 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Emma Sköld

Ängelholms Flygplats 0431-24270 hertz@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Ängelholm 0431-89833 rickard.kullberg@bilmansson.se

Sven-Erik Andersson

Ängelholms Flygplats 0431-24270 sven-erik.andersson@bilmansson.se