Öppettider

Bilförsäljning
Mån-fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00

Avvikande öppettider bilförsäljning
23/12 Lille Julafton: 09.00-17.00
24/12 Julafton : Stängt
25/12 Juldagen: Stängt
26/12 Annandag jul: Stängt
31/12 Nyårsafton: Stängt
1/1 Nyårsdagen: Stängt
5/1 Trettondagsafton: 11:00-15:00
6/1 Trettondagen: Stängt

Serviceverkstad
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Avvikande öppettider servicemarknad
23/12-5/1: 07:00-16:00
Under dessa dagarna håller vi stängt för frukost, 09:00-09:15 samt lunchstängt, 11:45-12:30

Däck & Direktservice
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Skadeverkstad
Mån-fre: 07:00 – 16:00

Butiken
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Telefonnummer

Växel
0431-898 00

Fax
0431-166 58

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt

En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen


Personlig ServiceteknikerBilförsäljningenSkadecenterVerkstad ÖvrigtBildelarMarknadsplatsHertzAdministration

Tim Petersson Åkesson

Personlig Servicetekniker   tim.petersen@bilmansson.se

Richard Demén Willaume

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 18 marcus.backstrom@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 19 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-898 23 niklas.nilsson@bilmansson.se

Carl Hoberg

Key Account Manager Volvo 0431-898 22 carl.hoberg@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-898 24 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-898 27 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-898 28 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Magnus Jendland

Marknadschef 0431-898 20 magnus.jendland@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-898 48 anders.magnusson@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-898 74 elias.hansson@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 76 daniel.nilsson@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-898 79 felix.hansson@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-898 73 david.andersson@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-898 43 fredrik.arnason@bilmansson.se

Bengt Nilsson

Skadecoach 0431-898 40 bengt.a.nilsson@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadesamordnare 0431-898 40 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Mathias Carlström

Personlig Servicetekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-898 91

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach   jim.ljunggren@bilmansson.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach   johan.eriksson@bilmansson.se

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare   patrik.bengtsson@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Mikael Torstensson

Bildelssamordnare 0431-898 60 mikael.torstensson@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-898 70 kjell.jonsson@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörscoach/ Bildelar 0431-898 62 sandra.pettersson@bilmansson.se

Lasse Klein

Bildelar 0431-898 72 lars.klein@bilmansson.se

Jessica Melin

Butik/bildelar 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Jessica Melin

Hertz/butik 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Zarah Landén

Marknadsassistent 0431-89804 zarah.landen@bilmansson.se

Isac Troell

Hertz 0431-242 70 hertz.ap@bilmansson.se

Emma Sköld

mammaledig   hertz@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Stationsansvarig Hertz 0431-898 33 hertz@bilmansson.se