Öppettider

Bilförsäljning
Mån-fre: 09:00 – 18:00
Lör- sön: 11:00 - 15:00
Sommaröppet 17/6 – 11/8
Stängt söndagar

Sommaröppet verkstad, butik, däck och skadeverkstad 24/6 - 18/8
Mån-fre: 07.00-16:00

Ordinarie öppettider:
Serviceverkstad
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Sommaröppet  24/6 - 18/8
Mån-fre: 07.00-16:00

Däck & Direktservice
Mån-fre: 07:00 – 17:00

Skadeverkstad
Mån-fre: 07:00 – 16:00

Butiken
Mån-fre: 08:00 – 17:00

Adress

Besöksadress
Transportg. 11
Ängelholms norra infart

Postadress
Box 1155
262 22 Ängelholm

visa karta

Telefonnummer

Växel
0431-898 00

Fax
0431-166 58

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.


En komplett bilanläggning

På Bil-Månsson i Ängelholm finner du nya Volvo, Renault och Dacia, ett stort utbud av begagnade bilar, serviceverkstad, skadeverkstad, tvättanläggning och Tankastation.

Välkommen

Boka din verkstadstid eller hjulskifte online snabbt och enkelt
BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtSkadecenterBildelarMarknadsplatsHertz

Magnus Jendland

Marknadschef 0431-898 20 magnus.jendland@bilmansson.se

Richard Demén Willaume

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-898 25 richard.demen@bilmansson.se

Marcus Bäckström

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89818 marcus.backstrom@bilmansson.se

Marco S. Tunström

Säljare Renault/Dacia/begagnat 0431-89819 marco.s.tunstrom@bilmansson.se

Niklas Nilsson

Säljare Volvo/ begagnat 0431-89823 niklas.nilsson@bilmansson.se

Carl Hoberg

Key Account Manager Volvo 0431-89822 carl.hoberg@bilmansson.se

Caroline Bergman

Säljare Renault/ Dacia/ begagnat 0431-89824 caroline.bergman@bilmansson.se

Michael Gannås

Transportbilssäljare 0431-89827 michael.gannas@bilmansson.se

Maria Liljeqvist

Säljare Volvo / begagnat 0431-89828 maria.liljeqvist@bilmansson.se

Daniel Nilsson

Personlig Servicetekniker 0431-898 76 daniel.nilsson@bilmansson.se

Fredrik Arnason

Personlig Servicetekniker Transportbilar 0431-89843 fredrik.arnason@bilmansson.se

David Andersson

Personlig Servicetekniker 0431-89873 david.andersson@bilmansson.se

Felix Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89879 felix.hansson@bilmansson.se

Anders Magnusson

Personlig Servicetekniker 0431-89848 anders.magnusson@bilmansson.se

Elias Hansson

Personlig Servicetekniker 0431-89874 elias.hansson@bilmansson.se

Mikael Birgersson

Personlig Servicetekniker 0431-89867 mikael.birgersson@bilmansson.se

Jonas Borg

Akuttekniker 0431-898 68 jonas.borg@bilmansson.se

Bilal Hussin

Däck & Direkttekniker 0431-89891

Mathias Carlström

Personlig Servicetekniker 0431-898 95 mathias.carlstrom@bilmansson.se

Kristoffer Malmros

Skadesamordnare 0431-898 57 kristoffer.malmros@bilmansson.se

Axel Gustavsson

Interntekniker 0431-898 59 axel.gustavsson@bilmansson.se

Jim Ljunggren

Verkstadscoach 0431-898 50 jim.ljunggren@bilmansson.se

Bengt Nilsson

Skadecoach 0431 - 898 55

Johan Eriksson

Verkstadscoach 0431-89878 johan.eriksson@bilmansson.se

Patrik Bengtsson

Verkstadssamordnare 0431-898 00 patrik.bengtsson@bilmansson.se

Kjell Jönsson

Grossistsäljare 0431-89870 kjell.jonsson@bilmansson.se

Lasse Klein

Bildelar 0431-89872 lars.klein@bilmansson.se

Sandra Pettersson

Tillbehörscoach/bildelar 0431-89862 sandra.pettersson@bilmansson.se

Mikael Torstensson

Bildelssamordnare 0431-89860 mikael.torstensson@bilmansson.se

Kalle Rasmusson

Bildelar 0431-898 61 karl-ake.rasmusson@bilmansson.se

Sandra Persson

Butik / Bildelar 0431-89864 sandra.persson@bilmansson.se

Jessica Melin

Butik/bildelar 0431-898 63 jessica.melin@bilmansson.se

Emma Sköld

mammaledig - hertz@bilmansson.se

Rickard Kullberg

Stationsansvarig Hertz 0431-89833 hertz@bilmansson.se

Sven-Erik Andersson

Ängelholms Flygplats 0431-24270 sven-erik.andersson@bilmansson.se

Isac Troell

Hertz 0431-24270 hertz.ap@bilmansson.se