Öppettider

Bilförsäljningen
Mån-Fre: 09:00 – 18:00
Lörd: 11:00 - 15:00
Sönd: Stängt

Sommaröppet 17/6 – 11/8
Stängt lördagar

Verkstad & Butik
Mån-fre: 07.00 – 17.00

Sommaröppet Verkstad & Butik
24/6 - 18/8
Mån-fre: 07.00-16:00

Avvikande öppettider: 
30/5, Kristi himmelsfärd - Stängt
6/6, Nationaldagen - Stängt
21/6 - Midsommarafton - Stängt
22/6 - Midsommardag - Stängt



Adress

Besöksadress
Fabriksallén 47 i Klippan

Postadress
Fabriksallén 47
264 36 Klippan

Visa karta

Telefonnummer

Växel
0435-44 88 50

Fax
0435-44 88 55

*Växeln är bemannad 7.30-16.30: Övriga tider vänligen använd direktnummer under respektive kontaktperson nedan.

Ny adress

Vi finns i nya fräscha lokaler på Fabriksallén 47 (tidigare Bilpartner). Här finner du försäljning av nya Volvo, begagnade bilar samt serviceverkstad.

På Storgatan 41, i centrum, finner du vår Tanka station.

Varmt välkomna!

BilförsäljningenPersonlig ServiceteknikerVerkstad ÖvrigtBildelar

André Lövgren

Säljare Volvo/begagnat 0435-44 88 61 andre.lovgren@bilmansson.se

Lars Holmberg

Säljare Volvo/ Begagnat 0435-44 88 60 lars.holmberg@bilmansson.se

Johnny Hansson

Personlig Servicetekniker 0435-44 88 66 johnny.hansson@bilmansson.se

Simon Johansson

Personlig Servicetekniker 0435-44 88 64 simon.johansson@bilmansson.se

Patrick Möller Pedersen

Personlig Servicetekniker 0435-448 862 patrick.moller@bilmansson.se

Tobias Karlsson

Personlig Servicetekniker 0435-44 88 63 tobias.karlsson@bilmansson.se

Martin Cronkvist

Verkstadscoach 0435 - 44 88 67 martin.cronkvist@bilmansson.se

Benjamin Pedersen

Interntekniker 0435-44 88 68 benjamin.pedersen@bilmansson.se

Jan Wirenstedt

Bilvårdstekniker -

Lisette Kvist

Bildelar 0435-448869 lisette.kvist@bilmansson.se